Чому обираємо прикладну фізику?
Студенти, випускники та наші партнери про прикладну фізику
В чому "фішка" прикладних фізиків?
Директор департаменту з персоналу компанії Huawei Україна Володимиром Білавка про співпрацю компанії з Фізико-технічний інститутом та про те що він вважає важливим для успішної кар'єри.
Мамчур Ярина. Я стала частиною спільноти
Студентка 6-го курсу спеціальності Прикладна фізика та наноматеріали Мамчур Ярина - "Пари закінчуються, а зв'язки та досвід залишається з вами назавжди".
Олександр Філіпов - гарні фахівці з прикладної фізики завжди в дефіциті
Директор і співзасновник одного із провідних наукоємних вітчизняних підприємств ТОВ Елватех презентує своє бачення прикладної фізики, її місця в сучасному світі та ключової ролі в сфері розробки високотехнологічних озброєнь. ТОВ Елватех є одним із шести світових виробників ручних рентгенофлуоресцентних аналізаторів, а після випуску в 2018 році революційного ProSpector 3, найменшого, найлегшого та найбільш швидкодіючого портативного приладу в історії галузі стає світовим лідером. Це єдина компанія у галузі, яка для виробницта РФА спектрометрів використовує електроніку виключно власної розробки. Тому не дивно, що понад десять років поспіль компанії «Елватех» присуджується звання Лідера галузі та Експортера року.
Антон Охріменко - "Головною набутою тут навичкою вважаю здатність приступитися до будь-якої задачі"
Випускник 2019-го року Антон Охріменко, який зараз займається комп'ютерним зором в Samsung Research & Development Institute Ukraine про своє навчання на спеціальності Прикладна фізика та наноматеріали - "Головною набутою тут навичкою вважаю здатність приступитися до будь-якої задачі".
"Чи смачна колумбійська кава". Яна Калісецька про участь у міжнародному етапі "Фізбоїв"
26-го травня 2022 року онлайн семінар за участі викладачів та студентів кафедри ПФ, під час якого учасниця української команди студентка ФТІ Яна Калісецька розповіла про участь у Міжнародному турнірі фізиків, який пройшов у Колумбії. Яна поділилась враженнями від участі в самих "фізбоях", підготовці та в цілому від подорожі у таку неординарну країну як Колумбія.
Тетяна Закусило - про аспірантуру в Австрії та не тільки
Випускниця 2018-го року спеціальності Прикладна фізика, розповідає про те чим вона займається в аспірантурі в Університеті Йоханеса Кеплера Лінсі, Австрія.
Попівчак Богдан про конкурс від Ілона Маска та не тільки
Студент спеціальності Прикладна фізика та наноматеріали Попівчак Богдан про причини вступу на спеціальність, участь в фізбоях та конкурсі XPRIZE Carbon Removal competition від Ілона Маска.
День відкритих дверей 29.05.222
Що таке Прикладна фізика, як воно навчатись на прикладній фізиці та куди піти працювати, про все це говорили під час Дня відкритих дверей 29 травня 2022 року.
Новина-звіт про проведення Дня відкритих дверей
Ганна Думанська - "Саме тут ви отримаєте необхідні знання для успішної реалізації в сфері нейронаук та біофізики"
Петрова Тетяна - "Фізтех це не тільки про навчання, а і студентське життя". Мої враження про BEST - Board of European Students of Technology
Печонкін Ілля - "Роботу в Хуавей вважаю своїм досягненням"
Ганна Думанська, випускниця нашої кафедри (про свої наукові навички)
Цікавинки фізики
Як працює двигун Стірлінга (на ефекті пам'яті форми)?
Вагаєшся чи варто воно того - переглянь опитування наших студентів, щодо їх мотивації до вступу.
Дні відкритих дверей
КПІАбітFest уже 12 лютого в новому форматі — КПІАбітTalks! 12 лютого 2022 року
День відкритих дверей KPI AbitFest, 11 грудня 2021 року
11 квітня 2020 року КПІ ім. Ігоря Сікорського запрошує вступників на День відкритих дверей КПІАбітFest в Науково-технічну бібліотеку ім. Г. І. Денисенка (м.Київ, проспект Перемоги, 37 Л).
КПІАбітFest – оновлений формат традиційного Дня відкритих дверей які проводяться КПІ ім. Ігоря Сікорського. Під час днів відкритих дверей ви можете познайомитися з університетом та його життям, а також отримати відповіді на актуальні питання вступу.
КПІ ім. Ігоря Сікорського запрошує усіх бажаючих на КПІАбітFest! Під час заходу на консультативних пунктах відвідувачі зможуть отримати інформацію:
-
про правила вступу на перший рівень вищої освіти – бакалаврат та другий – магістерський, а також як отримати другу вищу освіту;
-
про підготовку до вступу;
-
про вибір факультета/інститута, напрямку підготовки і спеціальності;
-
про підготовчі та адаптаційні курси;
-
про програми академічної мобільності;
-
про освітні можливості, особливості та додаткові переваги навчання в технічному закладі вищої освіти.
Також на відвідувачів чекатиме цікаве спілкування з представниками факультетів/інститутів, кафедр та науково-освітніх центрів, демонстрація технічних і наукових розробок, корисні презентації, участь в обговоренні трендів сучасних технологій, фотозони, смаколики та сувеніри.
Контакти організаторів КПІАбітFest:
-
e-mail: rabota.kpi[at]gmail.com
-
тел. (044) 204-85-93
Центр міжнародної освіти запрошує іноземних громадян на персональні консультації у робочий час ЦМО або онлайн.
Шановні абітурієнти! Заходи відбуваються кожні два місяці впродовж навчального року. Слідкуйте за новинами:
-
Інформація для абітурієнта КПІ у фейсбук https://www.facebook.com/hochuvkpi
-
Інформація для абітурієнта КПІ у телеграм https://t.me/vstup_kpi
-
Інформація для абітурієнта КПІ у инстаграм https://instagram.com/abiturient_kpi
Більше інформації про вступ, дні відкритих дверей, школу ФТІ та інші цікаві заходи можете знайти
-
Задати питання можете в чаті телеграм
Контактна особа: Булигіна Людмила Вікторівна.
Про кафедру
Кафедра Прикладної фізики була першою кафедрою, створеною на Фізико-технічному факультеті (зараз Фізико-технічний інститут) НТУУ "Київський Політехнічний Інститут" у 1998 році.
Основне завдання кафедри – підготовка фахівців з підсиленою фізико-математичною та комп’ютерною підготовкою у різних напрямках фізико-технічного профілю для роботи в інститутах НАН України, інших провідних наукових установах України та світу, наукоємних та високотехнологічних галузях промисловості.
На поточний момент серед викладачів кафедри “Прикладної фізики" 2 академіки та 1 член-кореспондент НАН України, 21 доктор наук (професор), 9 кандидатів наук (доцентів). Викладачі кафедри є активно діючими науковцями. Близько 90 % них залучені до виконання престижних міжнародних наукових та науково-технологічних проектів.
Ви можете завантажити презентацію присвячену нашій кафедрі - PowerPoint файл (4Мб)
Після 4-х років навчання випускники кафедри отримують звання бакалавр за спеціальністю 10.105 "Прикладна фізика та наноматеріали”, а ще через два роки звання магістра за спеціальністю 10.105 "Прикладна фізика та наноматеріали” та двома можливими спеціалізаціями "Фізика живих систем" та "Високі фізичні технології"
Чим займаються студенти спеціалізації "Фізика живих систем" ви можете переглянути в наступному відео:
Бакалаврат "прикладна фізика" з першого по восьмий семестр включає фундаментальну підготовку з фізики, математики, інформатики, дисципліни професiйної та практичної, гуманiтарної та соцiально-економiчної підготовки, а також ряд дисциплін спеціалізації, який дає можливість випускникам-бакалаврам працювати в установах обраного профілю або продовжити поглиблене навчання в магістратурі за одним з двох напрямків магістерської підготовки: