День відкритих дверей 10.05.2025
День відкритих дверей кафедри прикладної фізики НН ФТІ КПІ ім. Ігоря Сікорського успішно відбувся!
10 травня кафедра прикладної фізики Навчально-наукового фізико-технічного інституту КПІ відкрила свої двері для майбутніх абітурієнтів та їхніх батьків.
Що відбулося?
Презентація спеціальності – учасники дізналися про особливості навчання за спеціальністю Е6 «Прикладна фізика та наноматеріали», яка поєднує фундаментальні знання з сучасними дослідженнями та IT-технологіями.
Знайомство з кафедрою – викладачі розповіли про ключові напрями діяльності:
✅ Високі фізичні технології (нанотехнології, інноваційні матеріали);
✅ Квантова та комп’ютерна фізика (квантові обчислення, моделювання);
✅ Фізика живих систем (медична діагностика, біотехнології);
✅ Фізика енергетичних систем (термоядерні дослідження, плазмові технології);
Монастирський Геннадій Євгенович, завідувач кафедри прикладної фізики розказав про основні переваги спеціальності Е6 Прикладна фізика та наноматеріали. Приклади працевлаштувань та широку географію де випускники кафедри Прикладної фізики себе проявляють, як висококласні спеціалісти. Зокрема про практичну орієнтованість навчальних дисциплін та освітні траєкторії, за якими можуть йти студенти. На нашій спеціальності 25% від усіх дисциплін є вибірковими, тому напрям розвитку Ви обираєте самі!
Богдан Макарчук, аспірант кафедри прикладної фізики розказав про сферу застосування комп’ютерного моделювання у вирішенні прикладних задач ракетобудування. Його доповідь на тему “Дослідження методів застосування ежекторів для керування параметрами вихлопу малих реактивних двигунів” є темою його докторської дисертації!
Герасимчук Микола, студент 4 курсу прикладної фізики поділився успішним приклад працевлаштування, ще під час навчання в бакалавріаті у провідну високотехнологічну PlasmaTec, в якій він працює разом зі своїми одногрупниками і вирішують актуальні задачі матеріалознавства.
Ситник Ілля, студент 6 курсу прикладної фізики продемонстрував розробку студентів та викладачів кафедри, які спільно з Інститутом Фізики НАН України розробили технологію радіаційно-зшитих пов’язок для лікування опіків та ран. І до речі, цей виріб “Гідробинт 1” Ви вже можете придбати і використовувати у випадку непередбачуваних ситуацій. Те, що колись починалось як ідея, зараз уже реалізований комерційний продукт!
Кандидат біологічних наук, Маслов Віталій Юрійович, старший науковий співробітник відділу фізіології нейронних мереж Інституту фізіології ім.О.О.Богомольця, поділився чим займаються студенти, які обрали для себе напрям Фізика живих систем. Студенти досліджують як себе поводять електричні імпульси, що йдуть у нервах. Звучить цікаво? А що якщо я Вам скажу, що розуміння факторів які впливають на форму та інтенсивність імпульсів є кроком для лікування невралгічних хвороб, зокрема хвороби Альцгеймера!
Кандидат біологічних наук, Яворський Володимир Антонович, старший науковий співробітник відділу біофізики іонних каналів Інституту фізіології ім.О.О.Богомольця, розказав як використовуючи штучний інтелект та знання, що отримуються під час навчання на спеціальності Е6 Прикладна фізика та наноматеріали можна досліджувати, моделювати та візуалізовувати просторову організацію білків!




Дякуємо всім, хто прийшов! Більше фото в фотогалереії
Якщо ви не встигли відвідати захід – не біда!
Пишіть нам в телеграм-чат
або на сторінках кафедри