Ой, сталась помилка! А де ж JavaScript? Схоже, що Ваш переглядач не підтримує технологію JavaScript або її вимкнено. Будь ласка, увімкніть JavaScript для коректного відображення цього сайту, або використайте іншого переглядача інтернет сторінок, який має підтримку JavaScript.
Навігація на сторінці

Випускники

Опитування

Якщо ви випускник спеціальності Прикладна фізика (Прикладна фізика та наноматеріали) ми будемо раді дізнатись як склалась ваша доля та почути ваші думки щодо нашої освітньої програми (форма-опитування.

Дипломні роботи

Протягом навчання в бакалавраті та магістратурі студенти займаються науковою діяльністю, що завершується написанням дипломних робіт. В розділі Дипломні роботи студентів ви можете ознаймитись з роботами наших випускників.

Наші випускники

Списки випускників по групам розміщено в розділі "Список груп (архів)".

За час існування кафедри групи з індексом ФФ закінчило вже чимало випускників. За роботою кожен день зі студентами не завжди встигаємо відслідковувати усі перепітії їх подальшого життя, але дехто сам про себе нагадує, приходить у гості, про декого ми чуєм від інших випускників або ще тих хто вчиться (студенстьке братерство спілкується один з одним).

На цій сторінці ми будемо чемно похвалятись тими хто у нас вчився. Нобелівських лауреатів поки що не має, але все попереду.

Щерба Максим Анатолійович

Випукник 2011 року. Доктор технічних наук, страший науковий співробітник відділу електроживлення технологічних систем №16 інституту Електродинаміки НАН України

Автор більше 70 наукових публікацій, має більше 150 цитувань та індекс Гірша 7

Профіль у Google Scholar.

 

Яцина Висиль

Випускник кафедри 2013 р. Василь Яцина, який працює зараз в "Laboratory of molecular physical chemistry" (Лозанна, Швейцарія) над новими методами аналізу полісахаридів, використовучи криогенну іонну спектрокопію та спектрометрію іонної рухливості.

А у вільний час здійснює цілі експедиції для зйомки нічного неба...І йому це вдається!

Facebook

 

Осауленко В'ячеслав

Продовжуємо рубрику "Пишаємось нашими випускниками". Слово випускнику 2015 р. Осауленку В'ячеславу: "Не зміг кинути науку і пішов до аспірантури. Тричі пожалкував, але й попрацював в лабораторії робототехніки у Франції, був помічником професора в США, і прораховував фізику руху літака на Марсі в рамках конкурсу від NASA.

Зрештою став кандидатом наук зі штучного інтелекту. Веду блог, де "доступно пояснюю про глибини нейронних мереж і як працює мозок. І продовжую битися з вітряками, щоб можна було в Україні гідно називатися науковцем..."

 

Іносов Дмитро

Випускник 2002 року

Професор технічного університету Дрездена. Сфера наукових інтересів експериментальна фізика твердого тіла, прикладне матеріалознавство, високотемпературна надровідність, сильно зв'язані електронні системи, важкі ферміони, спектроскопія та дифракційні методи.

Автор та соавтор більш ніж 100 статей у реферованих журналах. Має 5 тисяч цитувань та індекс Гірша 41.

Профіль у Google scholar. Curriculum vitae.

 

Мокроусов Юрій

Випускник 2001 року (перший випуск спеціальності Прикладна фізика). Профессор , голова відділу молодих дослідників "Група досліджень топологічної наноелектроніки" у інституті Пітера Грюнберга та Інституті розширеного моделювання. Сфера наукових інтересів: релятивістські та топологічні транспортні властивості твердих тіл, поврехонь та з'єднань, аномальний та спіновий ефект Хола.

Має більше 6 тисяч цитувань та індекс Гірша 38.

Профіль у Google Scholar

 

Куліш Володимир Вікторович

Випускник 2001 року. Доктор фізико-математичних наук. Доцент кафедри загальної та експериментальної фізики Фізико-математичного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Сфера наукових інтересів: фізика твердого тіла, фізика малих структур типу об'єктів, а саме композитних малих частинок.

Профіль у Google Scholar

 

Олена Рябініна

Випускниця 2006 року випуску

Доцент університету міста Дурхам. Отримала ступінь кандидата наук (доктора філософії) з поведінкової нейрофізіології у Університеті Сасекса.

Про себе пише: "Я прагну зрозуміти, як сигнали зовнішнього світу, такі як світло, звуки та запахи, впливає на поведінку тварин. Я використовую генетичні маніпуляції, гістологію, молекулярну біологію, оптичну візуалізацію, поведінкові аналізи та обчислювальний аналіз для дослідження проблем сенсорної обробки у плодових мух, малярійних комарів, мурах і бджіл."

Має біля 500 цитувань своїх наукових публікацій та індекс Гірша 11. Профіль у Google Scholar

 

 

 

 

Нам пишуть

Вже відбулися перші чотири випусків магістрів – київських фізтехівців. Більша кількість випускників 2001-2005 р.р. вступили до аспірантури успішно закінчили, захистивши кандидатські дисертації (близько 20 осіб). Такі, як, наприклад, як Ілля Главацький (випуск 2001р.), що на сьогодняшній день працюючи в НАН України 27 публікацій, отримав декілька персональних грантів (зокрема в Україні, Германії та Фінляндії), приймав приймає участь в багатьох міжнародних проектах присвячених нещодавно не без участі відкритому явищу – магнітокерованій памятті форми. Дехто з випускників знайшли себе в в IT бізнесі. такі, що отримали престижну роботу, яка лише опосередковано пов’язана наукою, як наприклад Ілля Урубков (випуск 2001 р.), що працює в Tokio Boeki Ltd (виробництво електронних мікроскопів). Або Сашко Андрющенко (випуск 2003 р.), який досяг чималих в інформаційно-фінансовому менеджменті. Ми провели опитування, серед випускників 2001-2003 р.р. наводимо найкращим чином дають уявлення про систему освіти фізтеха, родом занять наших випускників конкурентноздатність. Звичайно, навести неможливо. Тому, подамо деякі в скороченому вигляді. Маша Борисовская (випуск 2002 р.) С удовольствием поделюсь своими успехами и достижениями. Я защитилась в феврале 2006 года с отличием и сейчас работаю пост-доком в Гамбурге/ Германия в Universitete Saarlanda. Перед защитой в 2003 году стажировалась в Cornell university (USA). Сейчас собираюсь на собеседование в Америку и надеюсь получит там позицию пост-дока к концу года. Почти все потенциальные работодатели были мною заинтересованы (все 4 пригласили на собеседование), так что в моей дисциплине и с моими знаниями для меня не проблема получить работу в хороших университетах. Что важно в нашем образовании, так это интернациональная конкурентоспособность. В Universitete Saarlanda есть программы по которым можно приехать на стажировку, но без знания английского языка это малоэффективно. Выбранной профессией я, конечно, довольна и мое образование физика очень помогло. К тому же я получила навыки программирования и математического анализа, что очень пригодилось для написания программ анализа данных, например. Навыки в электронике тоже очень нужны для работы в электрофизиологии. И естественно знание физики крайне важно для понимания физиологических процессов и не только. Конечно я бы рекомендовала поступать на кафедру прикладной физики без сомнения. С уважением, Маша

Віталій Кіндрачук (випуск 2002 р.) Після випуску (2002 р.) я почав працювати у (Хан-Майтнер Інститут) над кандидатською дисертацією на тему «Мікроструктурні дослідження модифікованих суперсплавів на базі ІНКОНЕЛЮ 706». Через три роки, у жовтні 2005, я представив роботу до захисту у Технічному Університеті Берліна. 9-го грудня я захистився, на відмінно. Тут прийнято ставити за дисертацію оцінку, вона ж переноситься у кандидатський диплом. За час проведений в аспірантурі я відвідав з доповідями 4-ри внутрішньонімецькі конференції „DPG-Tagung“. Вони проводяться щорічно весною. У липні 2004-го відвідав з доповіддю конференцію «International Field Emission Symposium» у Граці, Австрія. З травня 2006-го я займаюсь дослідженням високотемпературної корозії під тиском у сталях на Post.-Doc. теж у ХМІ. Зараз продовжую також працювати у тематиці моделювання наноіндентування – це була моя дипломна робота НАН України. Підтримую тісний контакт з моїм керівником в ІПМ. Вибраною професією задоволений. Проте, це не значить, що вибравши «Фізтех», людина «автоматом» йде в науку. одногрупники, хто пішов у напрямку бізнесу, непогано реалізовують себе там, обіймаючи посади. Очевидно, це перевага, чи одна з переваг отримання освіти в – універсалізм самореалізація. Я не буду приводити глибоких порівнянь з рівнем місцевої освіти. Звичайно, вони у своїх областях мають стартові позиції. Проте, хороша освіта на дозволяє накопитити відсутні знання та навики саме головне, вийти за формальні рамки предметної області. Освіта на – двигун, котрий вже не дозволить зупинитись(. Але час навчання речі не очевидними одразу – розуміння приходить з часом. Я от тільки зараз усвідомив, пишучи цей лист, що з моменту випуску вже пройшло цілих 5 років. Мабуть, за цей час вже «багато води утікло». Тому представлення про певно відрізняєть сьогоднішніх реалій. Я пригадую себе ще 10-років тому, коли я вирішив піти до – тоді мене спокусила амбіційність інституту. За прийняте тоді рішення я у жодному разі не жалкую. Я гадаю, що рівень освіти у залишається так само високим, тому готовий рекомендувати амбіційному юному поколінню поступати до «фізтеху». З повагою, Віталій.

Таня Шаповал (випуск 2002р.) Очень рада получить от Вас письмо! И, конечно же, мне приятно, что в суматохе жизни Вы не забываете своих выпускников! Я могу сказать, что я очень довольна, что закончила именно ФТИ. То количество знаний и информации которое обрушивалось на нас во время учебы на физтехе оставило действительно неизгладимые следы в образе мышления, в понимании физики и даже в мировоззрении. Разнообразные лекции по общей и теоретической физике, то как мы готовились и сдавили лабы, структура и подход к экзаменам по физике, а так же обширные лекции по математике и хороший уровень английского – то все было на физтехе. Можно много написать и рассказать о том, что я думаю о годах проведенных в ФТИ... Но вкратце – наше образование без малейших проблем принимается как высокая квалификация в Германии и в любой другой стране мира. Теперь по поводу Ваших вопросов.

В:Защитились ли или собираетесь? Когда? Какова тематика дисертации?

О:Я поступила в аспирантуру в Дрездене в Лейбниц Институт Физики Твердого Тела и Материаловедия в январе 2005 года. До этого я была в том же институте гостем в разных отделах и присматривала себе интересную тему. Я получила 4 различных предложения на работу. Одно из них показалось мне наиболее интригующим. Два других я предложила Диме Иносову и Оле Шулешовой (моей подруге из института Металлофизики). Они были тоже с удовольствием приняты здесь в аспирантуру. Костя Загородний уже в начале 2004 года нашел интересную ему тему все в том же институте. Так что нас тут много . По поводу моей темы. Это большой Европейский проект (5 стран участников: Испания, Германия, Англия, Австрия и Бельгия) цель которого, говоря вкратце, улучшить критический ток и уменьшить стоимость производства сверхпроводящих высокотемпературных пленок (YBa2Cu3O7-d до уровня подходящего к производству. Проект заканчивается в апреле 2008 года (3 года) и к этому сроку я собираюсь закончить свою диссертацию и защититься. Моя часть работы является более фундаментальной, чем все остальные (ведь я все таки физик, а не материаловед ().

В:Чем занимаетесь сейчас или планируете заниматься?

О:После защиты здесь есть два варианта – дальше наука или производство. Оба варианта для меня возможны. Я уже получила предложение от фирмы Кимонда (Инфинион) в Дрездене (http://www.qimonda.com/) на работу после защиты, но пока я все еще склоняюсь к научной карьере... Но у меня еще есть время подумать.

В:Сколько статей уже имеете?

О:Так как моя тема очень новая, то первый год я потратила на то что бы разобраться в очень сложном и довольно уникальном микроскопе. Потом было приготовление образцов и вообще понимание того, что и как нужно делать. Поэтому, пока большого количества публикация у меня нет. Но я уверенна, что к концу диссертации будет еще парочка. Есть одна статья, которая должна выйти в ближайшие месяцы (файл - Shapoval_M2S_06.pdf). Сейчас я пишу еще одну.

Во время моей дипломной работы в Институте Металлофизики у меня было очень много публикаций (файл - список публикаций).

В:Какова Ваша нынешняя позиция (должность)?

О:Пока аспирант.

В:В каких конференциях и где участвовали?

О:Много... (Германия, Финляндия, Польша, Испания...)

В:Где стажировались?

О:Вот в прошлом месяце я провела две недели в Италии, Университет Салерно. А вообще тут все двери открыты - можно без проблем на 3 месяца в другой институт на стажировку съездить, если тема работы подходит.

В:Довольны ли выбранной профессией?

О:Я довольна выбором профессии. Ведь физика очень интернациональна. Неважно в какой точке мира человек живет на каком языке говорит – законы физики везде одинаковы (. Когда я была маленькой я мечтала увидеть весь мир... Так вот оказалось, что физика позволила мне осуществить эту мечту. Европу я уже объездила вдоль и поперек... Теперь пора и через океан полетать. Ведь для физика все границы открыты. Да и не только это – ведь физика позволяет понять и объяснить все, что происходит вокруг нас, приложить свои руки (ну или голову) к развитию чего-то нового, открыть что-то, что будет полезным людям... И вообще ученые очень интересные и приятные люди. (

В:Что дало Вам наше образование?

О:Очень многое. Сделало мою жизнь такой, какая она есть. Я считаю, что те знания, которые я получила в ФТИ являются очень важной основой для широкого научного кругозора, без которого невозможно быть ученым. Ну и конечно как я написала в начале – математические знания и английский тоже очень важны.

В:Чего в нем не хватает по Вашему?

О:Трудно сказать… Если Вы имеете в виду каких предметов, то мне лично показалось что такой предмет как фазовые диаграммы и может быть что-то связанное с тонкими пленками было бы не плохо ввести в программу… Но это конечно лично мое субъективное мнение. Важным является знание английского языка – ведь без него ни статьи не написать, ни на конференцию не поехать… Чего еще не хватает, так это обмена с другими странами. То что в Германии очень активно практикуется. Например, поехать на пол года поучиться или поработать в другой институт. Это расширяет кругозор и улучшает понимание того, зачем вообще мы учим все что мы учим…

В:Советуете ли юному поколению поступать к нам?

О:Если они интересуются физикой и хотят быть учеными в Украине или в любой другой стране мира, то ФТИ это хороший выбор. Но тут я хочу отметить что, что понимание любого предмета очень сильно зависит от лектора, который этот предмет читает… Я считаю, что мне очень повезло с лекторами.

В:И вообще довольны ли жизнью?

О:Да. Жизнь удалась, когда человек с удовольствием идет на работу и с еще большим удовольствием возвращается после работы домой.... Я думаю что у меня так оно и есть... Ведь работа занимает очень большую часть нашей жизни – если работа не приносит радости и удовлетворения, то человек может быть только на половину счастлив...

С уважением Таня Шаповал.

Резюме деяких випускників

Якщо ви випускник нашої кафедри, будь ласка відвідайте розділ форуму - "Випускники"