Шумові характеристики мікросвітлодіодів. Температурна залежність

Керівники: Іванова Віта, Монастирський Геннадій (у співпраці з Технологічним Університетом м. Хемніц) Завдання: Експериментальне дослідження температурної залежності шумів мікросвітлодіодів.

Обґрунтування: Вивчення шумів СД є актуальною задачею з огляду на а) – використання СД в задачах, що потребують задіяння всього динамічного діапазону інтенсивності СД; б) – рівень шумів є надзвичайно чутливим до технологічних особливостей їх виготовлення і тому є гарним індикатором якості СД. Робоча температура мікросвітлодіодів може впливати як безпосередньо на шум Найквіста, зумовлений наявністю кінцевої провідності приладу і контактів, так і на мобільність носіїв заряду, їх концентрацію та процеси генерації-рекомбінації. Очікується, що температура впливає на компоненти шумупо різному , що дозволить їх наочно розділити і дослідити. В роботі на основі експериментальних досліджень сигналу низькошумового детектора випромінювання будуть проаналізовані частотна залежність шумових характеристики світлодіодів, та впливу на них температури.

Задачі дослідження:

• Адаптація та запуск джерела живлення СД
  • Програмування мікроконтролера управління джерелом, АЦП
  • Виготовлення теплової комірки з блоком управління ТК
  • Програмування ТК (ПІД контроль)
  • Проведення експерименту

Необхідне устаткування

• Джерело живлення та контролер СД
  • Теплова комірка
  • Температурний датчик (ТП або інший)
  • Елемент Пельт’є (або резистивний нагрівач)
  • Радіатор з кулером