Модельні методи дослідження автономної дисфункції серця
Модельні методи дослідження автономної дисфункції серця
Науковий керівник к.б.н. , ст. викладач каф. ПФ Пурнинь Олена Едуардівна
Модельні методи дослідження автономної дисфункції серця
Науковий керівник к.б.н. , ст. викладач каф. ПФ Пурнинь Олена Едуардівна
Мета: описати експементальні моделі, які можна використовувати для вивчення серцево-судинних захворювань людини, що є наслідком дисбалансу роботи автономної нервової системи, включаючи діабетичну нейропатію.
Автономна нервова система контролює роботу серця. Активація симпатичної нервової системи і пригнічення парасимпатичної є проявами клінічного синдрому серцевої недостатності. Такі ускладнення цукрового діабету, як нефропатія, ретинопатія та нейропатія, збільшують серцево-судинну захворюваність. Діабетична серцева вегетативна нейропатія є одним із найпоширеніших ускладнень діабету, а серцево-судинні захворювання людини є основною причиною смертності. Саме тому є потреба в наукових дослідженнях для виявлення та випробування нових профілактичних і лікувальних методів, усі з яких вимагають експериментальних моделей, які повторюють захворювання людини. Тваринні моделі дають важливу патофізіологічну інформацію про механізми захворювання, особливо на рівні органів і систем. Існує багато встановлених експериментальних моделей, які можна використовувати для вивчення інтракардіальної нервової системи.
Передбачається охарактеризувати різні типи тваринних моделей починаючи з вищих ссавців і закінчуючи моделями на холоднокровних тваринах, а також моделями в культурі клітин.
Задача: Дослідити на основі літературних джерел поточний стан серцево-судинних досліджень з використанням тваринних моделей.
Очікувані результати нададуть можливість планувати дослідження певних патологічних станів з використанням найбільш оптимальної моделі, розробленої для конкретної задачі.