Комп’ютерне моделювання двофазних середовищ
Комп’ютерне моделювання двофазних середовищ
Комп’ютерне моделювання двофазних середовищ
Науковий керівник: Димитрієва Н.Ф. (Коваль Сергій - ФФ-21мн)
Мета: дослідження нестаціонарних процесів у двофазному середовищі, що впливають на виникнення і стійкість кавітаціїної порожнини за обтічним тілом.
Обґрунтування: В якості способу керування потоком було запропоновано концепцію суперкавiтацiї, утворення надпорожнини навколо обтічного об’єкту. Створюється газовий шар між твердою поверхнею і рідиною. Оскільки густина і в’язкість в такому газовому шарі істотно менше, то можна досягти значного зменшення локального опору. Однiєю з головних проблем, якi потребують вирiшення, залишається проблема стiйкостi протяжних вентильованих каверн i їх двофазного замикання.
Пропозиція для студентів. На основі наявного досвіду Інституту гідромеханіки НАН України у вивченні двофазних течій (результати лабораторних експериментів, математичні моделі) пропонується дослідити явище кавітації методами комп’ютерного моделювання.
Засоби: методи комп’ютерного моделювання з використанням відкритих пакетів прикладних програм: SALOME, OpenFOAM, Paraview.
Очікувані результати: Покращена методика комп’ютерного моделювання парових та вентильованих каверн. Порівняльний аналіз результатів комп’ютерного і фізичного моделювання. Нові результати розрахунків двофазної течії навколо обтічного тіла з опором тертя нижче, ніж без використання кавітації.