Синтез та дослідження фізико-біологічних властивостей металовмісних нанокомпозитів на основі поліетиленгліколя та частинок срібла
Синтез та дослідження фізико-біологічних властивостей металовмісних нанокомпозитів на основі поліетиленгліколя та частинок срібла.
Науковий керівник: Долгошей В.Б.
Синтез та дослідження фізико-біологічних властивостей металовмісних нанокомпозитів на основі поліетиленгліколя та частинок срібла.
Науковий керівник: Долгошей В.Б.
В останні два десятиліття стрімко зростає інтерес до синтезу та вивчення структурної організації і властивостей полімерних нанокомпозитів, зокрема наповнених нанорозмірними частинками металів або їх оксидів, що відкриває широкі можливості для їх використання у таких високотехнологічних областях, як біомедицина, каталіз, оптика, мікроелектроніка та ін.
Одним з основних завдань при синтезі металовмісних нанокомпозитів є вивчення закономірностей процесу формування наночастинок металів, вирішення проблеми їх стабілізації та рівномірного розподілу в полімерній матриці.
Наночастинки срібла мають цінні оптичні властивості, високу каталітичну і особливо антимікробну активність. Тому полімери, наповнені частинками срібла, є дуже необхідним ранозагоювальним матеріалом. При наповненні їх сріблом та подальшим зшиванням утворюється слабо зшита полімерна матриця – гель, яка набуває нових надзвичайно цінних властивостей і має потенційне застосування в мікроелектроніці, оптиці, біодіагностиці, каталізі, оптоелектроніці, нанофотоніці, а також як ефективні антибактеріальні та противірусні препарати у медицині, фармакології, біохімії.
Таким чином, вивчення закономірностей синтезу срібловмісних нанокомпозитів на основі поліетиленгліколю та їх властивостей є важливим і актуальним завданням, вирішення якого дасть змогу встановити особливості регулювання розміру наночастинок металів, а також встановити зв’язок між структурою, морфологією і властивостями нанокомпозитів та їх біологічну дію на людину.