Ой, сталась помилка! А де ж JavaScript? Схоже, що Ваш переглядач не підтримує технологію JavaScript або її вимкнено. Будь ласка, увімкніть JavaScript для коректного відображення цього сайту, або використайте іншого переглядача інтернет сторінок, який має підтримку JavaScript.
PhysTechOpen

Шановні студенти викладачі та ті хто цікавиться фізикою ми зібрали в одному збірнику задачі за попередні роки проведення олімпіади:

Задачі олімпіади PhysTechOpen

 

 

Олімпіада з фізики 2018-19 н.р.

У четверг 28-го лютого 2019 року у Великій фізичній аудиторії 1-го корпусу о 1415 годині відбудеться перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади з фізики 2018-19 навчального року.

Студенти інженерних спеціальностей (фізика не є профільною) розв'язиватимуть задачі для олімпіади серед технічних університетів (до 1700).

Студенти для яких фізика є профільним предметом (прикладна фізика та наноматеріали, фізика та астрономія) будуть розв'язувати задачі для олімпіади серед класичних унверситетів (до 1730).

З числа переможців 1-го етапу буде формуватись команда КПІ ім. Ігоря Сікорського для участі у відповідних 2-х етапах серед технічних і класичних університетів.

Під час олімпіади не можна користуватись підручниками, конспектами, мобільними телефонами або іншими технічними засобами доступу до довідкової інформації. У випадку необхідності табличних даних вони будуть надані оргкомітетом. Можна користуватись калькуляторами виконаними як окремі пристрої.

Через тиждень буде призначено дата оголошення результатів та розбору задач - слідкуйте за інформацією.

Бажаємо усім успіхів та сподіваємось, що запропоновані задачі, будуть для вас цікаві.

 

 

Олімпіада з фізики 2017-18 н.р.

 28-го лютого 2018 року у Великій фізичній аудиторії 1-го корпусу о 14 годині відбудеться перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади з фізики 2017-18 навчального року.

Студенти інженерних спеціальностей (фізика не є профільною) розв'язиватимуть задачі для олімпіади серед технічних університетів.

Студенти для яких фізика є профільним предметом (прикладна фізика та фізика) будуть розв'язувати задачі для олімпіади серед класичних унверситетів.

З числа переможців 1-го етапу буде формуватись команда КПІ ім. Ігоря Сікорського для участі у відповідних 2-х етапах серед технічних і класичних університетів.

Бажаємо усім успіхів та сподіваємось, що запропоновані задачі, будуть для вас цікаві.

 

Олімпіада з фізики 2016-17 н.р.

Фотозвіт нагородження переможців

 

Результати учасників 1-го туру олімпіади.

Починаємо викладати розвязки задач:

03.03.17 о 14:15 у 201-11 відбудеться розбір задач олімпіади, а після цього о 16:10 у 215-11 відбудеться нагородження переможців.

Ви можете завантажити умови задач олімпіади для інженерних спеціальностей та профільних (фізика та прикладна фізика)Результати можна буде побачити після розбору задач.

24.02.17  о 14:15 у Великій фізичній аудиторії 1-го корпусу відбудеться студентсько олімпіада з фізики серед студентів інженерних спеціальностей та тих для кого фізика є профільною. 

Запрошуємо усіх хто любить фізику, змагатись, хоче випробувати свої знання. 

P.S. учасникам та переможцям можливі бонуси до академічного рейтингу.

Олімпіада проводиться відповідно до наказу НТУУ "КПІ ім. Ігоря Сікорського" №1-43 від 16.02.17 "Про проведення І-го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "Фізика"


 

Архів

Переможці 1-го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з фізики 2015-16 н.р.

Серед факультетів з не профільним викладанням фізики:

 • І місце - Анічин Данііл Вадимович - студент факультету інформатики та обчислювальної техніки
 • ІІ місце  - Шуліков Арсеній Владиславович - студент Інституту прикладного системного аналізу
 • ІІІ місце - Ядельський Ростислав Ігоревич - студент факультету інформатики та обчислювальної техніки

Серед факультетів з викладанням фізики як профільної дисципліни:

 • І місце - Василевський Володимир Сергійович - студент Фізико-технічного інституту
 • ІІ місце - Стадніченко Григорій Олександрович - студент Фізико-математичного факультету
 • ІІІ місце - Поляков Володимир Юрійович - студент Фізико-технічного інституту

I-й етап Всеукраїнської студентської олімпіади з фізики 2014\2015 н.р.

Тепер ми можемо назвати переможців олімпіади 2015 року:

Серед студентів що навчаються на спеціальностях з фізикою як профільний предмет:

 • I-е місце посів - Степанюк Олександр Юрійович студент групи ФФ-42
 • II-е місце посів - Савчук Юрій Валерійович студент групи ФФ-42
 • ІІІ-є місце посів - Василевський Володимир Сергійович студент групи ФФ-41

Серед студентів інженерних спеціальностей та де фізика не є профільним:

 

 • I-е місце посів - Меліков Євгеній Олексійович студент групи ІК-41
 • II-е місце посів - Комісаренко Вячеслав Ігорович студент групи КА-31
 • ІІІ-є місце посів - Кожокар Владислав Юрійович студент групи ФБ-32

 

З цих студентів буде формуватись команда КПІ для участі у другому етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з фізики серед студентів технічних ВУЗів та серед класичних університетів 2014\2015 н.р. Бажаємо їм гідно представити наш університет, а всім іншим бажаємо подальших успіхів, натхнення та наполегливості.

 

І ось, черговий раз, студенти та викладачі зібрались щоб позмагатись у знанні фізики. Перші намагались довести що вони достойні називатись кращими, а другі пропонували завдання та слідкували щоб всі були в рівних умовах. Для розв'язання задач студенти мали 3 години і за цей час вони мали розв'язати 5 задач підвищеної складності.

6-го березня 2015 р буде відбуватись висвітлення офіційного розв'язку завдань Олімпіади та нагородження переможців.

А тим часом ви можете самостійно перевірити свої знання фізики з нашими задачами:

 1. Завдання (10 балів) "Кубик"
 2. "Вішалка" (10 балів)
 3. "Сферічне дзеркало" (10 балів)
 4. "Газовий разряд" (10 балів)
 5. "Кульки" (10 балів)

 

 

Logo

У четвер 26 лютого о 14:15 у Великій фізичній аудиторії Головного корпусу НТУУ "КПІ" відбудеться I-й (університетський) етап Всеукраїнської студентської олімпіади з фізики для студентів технічних спеціальностей та профільних. З переможців I-го етапу буде формуватись команда НТУУ "КПІ" для участі у II-у (загально-українському) етапі Олімпіади.

Постер олімпіади

 

ПризиПереможці

PhysTechOpen 2013

15.03.12 - Відбудеться I-й етап Всеукраїнської студентської олімпіади з фізики. З числа переможців цієї олімпіади буде сформовано команду Національного технічного університету "КПІ" для участі у ІІ-у етапі олімпіади який пройде в Сумах.

Цього року олімпіада почнеться в п'ятницю 15 березня 2013 об 1430 у Великій фізичній аудиторії НТУУ "КПІ". Підготовлено завдання для різних вікових груп (молодші та старші курси) і різного рівня вивчення фізики (загальні технічні факультети та поглибленного рівня) Прийміть і ви участь в цьому святі фізики.

PhysTechOpen 2012

31.03.12 - Відбудеться XII-а щорічна відкрита студентська олімпіада з фізики PhysTechOpen 2012. Цього року в Україні відбуватимется велика спортивна подія - чемпіонат Європи з футболу але вже багато років студенти з різних факультетів КПІ та інших університетів збираються, щоб порозв'язувати цікаві задачки, зустріти старих друзів, оцінити свої знання з фізики. Дл цих студентів це теж своєрідне змагання, не менш цікаве ніж футбольне мундиалє, змагання розуму, кмітливості і врешті решт знань з фізики та математики. Олімпіада проводиться в двох категоріях - молодші курси (1,2) та старші (3,4,5). На переможців чекають грамоти та цінні подарунки.

Цього року олімпіада почнеться в суботу 31 березня 2012 об 1000 у Великій фізичній аудиторії НТУУ "КПІ". Прийміть і ви участь в цьому святі фізики.

 

PhysTechOpen 2011

04.04.11 - В суботу 2-го квітня відбувся очний тур XI олімпіади з фізики PhysTechOpen. Цього року в ній прийняли участь 40 учасників з різних факультетів (з них 28 були студентами 1,2 курсу). Вже гарною традицією стала участь представників Фізичного та Радіофізичного факультетів Університету ім Т.Г.Шевченко та студентів Національного авіційного університету. Учасникам було запропоновано для розв'язання по 5 задач відповідно в молодшій (1,2 курс) та старшій (3,4,5) категорії. Задачі були запропоновані викладачами Фізико-технічного інституту Смирновим С.А., Філіним Д.В., Парновським С.Л., Загороднім В.В., Кулішом В.В.

Ви можете проглянути фотозвіт проведення Олімпіади

 

02.04.11 - Відбудеться XI-а щорічна відкрита студентська олімпіада з фізики PhysTechOpen 2011. Вже багато років на цю олімпіаду збираються студенти з різних факультетів КПІ та інших університетів, щоб порозв'язувати цікаві задачки, зустріти старих друзів, оцінити свої знання з фізики. Олімпіада проводиться в двох категоріях - молодші курси (1,2) та старші (3,4,5). На переможців чекають грамоти та цінні подарунки.

Цього року олімпіада почнеться в суботу 2 квітня 2011 об 1000 у Великій фізичній аудиторії НТУУ "КПІ". Прийміть і ви участь в цьому святі фізики.

PhysTechOpen 2010

17.04.10 - Ось і завершилась 10-а щорічна відкрита студентська олімпіада з фізики PhysTechOpen 2010. В цьому році вона проводилась спільно Фізико-технічним інститутом та Фізико-математичним факультетом НТУУ "КПІ". 16-го квітня в залі засідань Вченої Ради НТУУ "КПІ" відбулась церемонія закриття олімпіади та оголошення результатів. Серед молодших курсів (1 та 2-ий) місця розподілились наступним чином:

 • Бєліх Олексій Дмитрович (студент 1-го курсу ФТІ КПІ)
 • Карпів Володимир Олегович (студент 2-го курсу ІПСА КПІ)
 • Антонова Анастасія Дмитрівна (студентка 1-го курсу ІПСА КПІ)

Серед старших курсів:

 • Сидоренко Максим Євгенович (студент 4-го курсу Фізфаку КНУ)
 • Косаревич Богдан Павлович (студент 4-го курсу РФФ КНУ)
 • Коляденко Володимир Анатолійович (студент 3-го курсу ФТІ КПІ)

Переможцям, серед категорії молодші курси (1,2 ) та старші курси (3,4,5,6 ) профком КПІ вручив дипломи, кубки та цінні подарунки. Спеціальні призи студентам, що зайняли перші місця вручив депутат Київради Дмитро Йосипович Андрієвський. Під час церемонії нагородження переможців також поздоровили: проректор з науково-педагогічної роботи НТУУ "КПІ" Варламов Г.Б., директор ФТІ Новіков О.М., зав. кафедри Прикладної фізики Воронов С.О. Сподіваємось усі мали велике задоволення від участі у цьому змаганні умів і в наступному році ряди "олімпійців-фізиків" поповняться новими учасниками.Ті з учасників хто не були присутні на нагородженні або на розборі розв'язків задач можуть подивиться свої результати:

та завантажити розв'язки задач(поки що "чернетки"):

Висловлюєм подяку всім хто приймав участь у організації та проведенні олимпіади

 

 

13.04.10 - Апеляція та розбір розв'язків відбудеться 16.04.10 о 1530 в Великій Фізичній аудіторії. Оголошення переможців та вручення призів відбудеться о 1615 в Залі засідань Вченої ради.

11.04.10 - 10 квітня 2010 року відбулась 10-а відкрита студентська олімпіада з фізики PhysTechOpen 2010. Для розв'язання студентів молодшої категорії (1 та 2 курс) було запропоновано п'ять задач і у старшій категорії відповідно свої п'ять задач. В олімпіаді прийняло участь біля 50 учасників. КПІ представляли факультети: фізико-технічний, ІПСА, фізико-математичний, теплоенергетичний та аерокосмічних систем. Також буди учасники з радіофізичного та фізичного факультету Київського національного університету ім Т.Г.Шевченко і студенти Національного авіаційного університету.

18.03.10 - Всіх хто любить фізику запрошуємо взяти участь у X Відкритій студентській олімпіаді з фізики PhysTechOpen 2010.

Олімпіада відбуватеметься 10-го квітня з 1000 у Великій фізичній аудиторії головного корпусу КПІ.

Ця олімпіада є шорічною і проводиться як відкрита з 2001 року і відповідно в цьому році ми маємо ювілей - олімпіада проводиться вже 10-й раз. Як завжди будуть цікаві задачі і приємні подарунки переможцям.

Також ви можете завантажити об'яву

PhysTechOpen 2009

13.05.09 - в 1600 в 213-11 відбудеться нагородження переможців олімпіади. 29.04.09 - в 1400 в 154-1 відбувся розбір задач, оголошення результатів та апеляція з олімпіади PhysTechOpen 2009. Отримані бали учасники можуть подивитись тут (xls файл) 26.04.09 - Відбулась IX Відкрита студентська олімпіада з фізики PhysTechOpen 2009. ( Об'ява , задачі молодших курсів (doc файл))

PhysTechOpen 2008

20.04.08 - Фото-репортаж з урочистого нагородження переможців

15.04.08 - Тут можна знайти розв`язки деяких задач

Результати - 11.04.08 в клубі Інтонація були оголошені результати серед старших і молодших курсів та нагороджено переможців.Учасники Олімпіади висловили слова вдячності журі та особливо Філіну Д.В. за організацію цього чудового свята фізики.

PhysTechOpen 2008 - нагородження переможців - Нагородження переможців відбудеться 11.04.08 о 16.00 в клубі "Інтонація".

05.04.2008 - Відбулась студентська олімпіада. Як і раніше вона проводилась в двух вікових категоріях - молодша (1 та 2 курс) та старша (3 і далі). Авторами задач були Парновський С.Л., Іванова В.В., Кобушкін О.П., Кутафін Ю.В., Бех С.В. Зареєструвались 23 учасники. На молодших курсах було запропоновано 5 задач та на страших курсах теж 5 задач.

PhysTechOpen 2007

Задачі молодших і старших курсів. Також можно проглянути результати.

PhysTechOpen 2006

Результати