UA RU EN
Фізико-технічний інститут
Кафедра Прикладної фізики
<Головна Кафедра Навчання Наука Форум Download Новини Мапа>
BITP

ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА ім.І.М.ФРАНЦЕВИЧА НАН УКРАЇНИ

Інститут проблем матеріалознавства – провідний центр науково-технічних розробок в галузі теоретичних основ створення нових матеріалів, технології їх одержання та виготовлення виробів з них із спеціальними властивостями для задоволення потреб ядерної енергетики, електроніки, авіабудування , загального хімічного, транспортного і сільськогосподарського машинобудування, прямого перетворення енергії в електричну, квантової електроніки, приладобудування, автоматики та інших областей техніки.

Інститут засновано в 1955 році на базі Лабораторії спеціальних сплавів АН УРСР. С того часу було значно розширено сферу діяльності та базу споживачів. Зараз ІПМ не має аналогів серед академічних закладів України завдяки великій кількості різноманітних розробок з матеріалознавства, що відбуваються на його базі.

В інституті працюють понад 1700 наукових співробітників, серед них 70 докторів та більш ніж 345 докторів філософії, серед них члени Української Академії Наук, профессори. ІПМ – великий науково-дослідний комплекс, що має у складі власне дослідне виробництво.

Всі досігнення в розробці нових матеріалів з їх подальшим комерційним впровадженням здобуті під супроводом фундаментальних дослідників в сфері фізики твердих сполук та хімії, неорганічної фізичної хімії, механічних та деформованих середовищ.

Науковці ІПМ розширюють сферу діяльності інституту в рамках співпраці з організаціями з США, Великобританії, Франції, Германії, Югославії, Польщі, Угорщини, Болгарії, Австрії, Швейцарії, Мексіки, Індії, Куби, Південної Кореї, Ізраелю, Японії, Китаю тощо. ІПМ є власником та співвласником лізенцій на провідні технологі з виробництва ріжучих інструментів, зносо та корозійно-стійких покриттів, кераміки для електрообладнання, керамічних порошків високого ступеню чистоти.

Переклад
Статус:виконан
Перевірка:виконана
Останнє оновлення
18.01.2009 : 12.12
Версія 1 β