Екскурсія студентів до Інститут ядерних досліджень

28.10.2021 в рамках широкої співпраці академічних установ НАНУ з НТУУ “КПІ ім Ігоря Сікорського”, зокрема, підписаного договору про співробітництво між Фізико-технічним інститутом та КІЯД, частина студентів 3-го та 4-го курсу кафедри прикладної фізики у супроводі викладача кафедри ПФ Кривенко Я.Д. відвідали Інститут ядерних досліджень НАНУ.

Під час цікавої й інформативної екскурсії по дослідницькому ядерному реактору, яку провів заступник головного інженера ВВР, Шевель Валерій Миколайович, вони дізнались деякі сторінки історії Інституту, зокрема, історію створення, конструкцію, наукові й технічні задачі, що були вирішені на ВВР, участь співробітників Інституту в подоланні наслідків аварії на Чорнобильській АЕС й сучасний стан робіт, що проводяться на реакторі.

Студенти з викладачем відвідали автоматизований пункт керування реактором, машинний зал, оглянули науково-історичні стенди реактора та гарячі камери. Також, під час подорожі по території та біля Інституту, прослухали стислу історію створення й головні технічні характеристики ізохронного циклотрона У-240, циклотрона У-120 й електростатичного прискорювача ЕГП-10К.