Заходи присвячені Міжнародному дню відкритого доступу

Шановні колеги!

З 25 по 31 жовтня 2021 року світова громадськість відзначає Міжнародний тиждень Відкритого доступу під гаслом: «It Matters How We Open Knowledge: Building Structural Equity» «Це важливо – як ми відкриваємо знання: справедлива участь». Його мета – гуртування громадянського суспільства задля забезпечення вільного та справедливого доступу до освітніх ресурсів і результатів наукових досліджень.

Також з 24 по 31 жовтня 2021 р. проходить Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності, співорганізаторами якого цього року виступають ЮНЕСКО та Південна Африка. Офіційна тема Тижня: «Media and Information Literacy for the public good» ‒ «Медійна та інформаційна грамотність для суспільного блага». Усім нам важливо бути медійно та інформаційно грамотними, щоб сприяти безпечному використанню інформації та ефективній комунікації.

Бібліотека КПІ запрошує до участі у заходах, що відбудуться в межах відзначення цих міжнародних подій.

27 жовтня, 16.00

Вебінар «Vancouver style – міжнародний стиль цитування та посилання в наукових роботах»

Цільова аудиторія: усі охочі науковці, викладачі, аспіранти, студенти, бібліотекарі.

Ключові аспекти:

• Ванкувер стиль (Vancouver style) – поширений міжнародний стиль оформлення цитувань у галузі медичних та фізичних наук
  • особливості оформлення посилань у тексті роботи
  • упорядкування списку використаних джерел.

Реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/1xDP3S_GFKCuv-ongaZobSx5XMauV_wYsMOUlzlg5hL0

28 жовтня, 16.00

Вебінар «Як знайти інформацію для навчання та досліджень у відкритому доступі»

Цільова аудиторія: студенти, аспіранти та усі охочі дослідники.

• де можна шукати повні тексти документів у режимі 24/7
  • в яких електронних архівах на вас чекає якісний інформаційний контент, доки ви години витрачаєте на перегляд понад 100 000 результатів пошуку в Google
  • як шукати інформацію та зберігати результати пошуку в Google Академії
  • як швидко вибирати доступні вільно  повні тексти книги, статей комерційних видавництв.

Реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/1Zq_Ni0zKu2udOoDwqAB5uQNAtA0GUDP4NV-hNLpHCPo

29 жовтня, 15.00

Майстер-клас «Шляхи розміщення матеріалів в е-архіві КПІ ім. Ігоря Сікорського (ELAKPI

Цільова аудиторія: усі охочі дослідники КПІ ім. Ігоря Сікорського

Ключові аспекти:

• чому варто розмістити освітні та наукові матеріали в інституційному репозитарії
  • хто може розмістити матеріали у ELAKPI
  • в яких форматах розміщуються матеріали в ELAKPI
  • як розмістити матеріали в ELAKPI.

Реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/1qr-7Il_lt13rpY8-h5CD6zZ9UVKjMXSuu6rhcaPCE00

Інофрмація надана Центром інформаційної підтримки освіти та досліджень | Науково-технічна бібліотека ім. Г. І. Денисенка

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

Олена Косьміна, Tel.: +38 (044) 204 96 72