Phystechopen15 - задача 5

На весь напівнескінченний гладкий стержень надіто намисто, яке має два типа кульок, що розташовані по черзі: непарні мають масу m, а парні масу mm. Маси непарних та парних кульок відрізняються дуже мало: δm<<m. В деяку мить, коли всі кульки були у спокої на відстані lo одна від одної, першу кульку штовхають зі швидкістю vo у бік другої кульки (див.малюнок). Розрахувати час, за який найшвидша з кульок буде мати швидкість меншу за 3vo/4. Всі удари кульок вважати абсолютно пружними.

stasbeh March 03 2015 1049 прочитання Друк