Відгук на освітню програму Прикладна фізика Коваль С.Д.
Надіслано: stasbeh December 06 2020 23:54:02

Розміщенно відгук Коваля Сергія Дмитровича на освітню програму бакалавра "Прикладна фізика" отриманий під час громадського обговорення проектів освітніх програм у 2020 році.

Перелік всіх відгуків, пропозицій розміщено на сторінці Пропозиції щодо освітньої програми прикладної фізики 2020.

Дата: 01.08.2020 16:54:20
ПІБ: Коваль Сергій Дмитрович
Посада, місце роботи: студент кафедри ПФ
Рівень: бакалавр
Зміст відгуку\пропозицій\зауважень\побажань:
Четвертий рік навчання на бакалавріаті спеціальності «Прикладна фізика та наноматеріали» та, безпосередньо, активна участь у наукових проектах і бажання присвятити своє життя роботі в науці, дозволяє мені підійти зсередини до об’єктивної оцінки освітньої програми з прикладної фізики.
Освітньо-професійна програма підготовки бакалаврів на кафедрі прикладної фізики НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», перш за все, ґрунтується на класичному підході до базової підготовки студентів-фізиків. Це класичні курси із загальної фізики, курси поглибленої математичної підготовки, теоретичної фізики, методики експерименту та дослідницької роботи, комп’ютерних засобів. Але програма має свої ключові особливості, які вирізняють її з-поміж програм інших університетів України. А саме, це цикл професійної підготовки студентів з поглибленого курсу фізики твердого тіла, квантової електроніки, оптоелектроніки, статистичної радіофізики та оптики та ін. Набуті знання з цих предметів є ключовими у подальшій науковій роботі у передових науково-дослідних інститутах України, таких як інститут фізики, інститут фізики напівпровідників, інститут металофізики, інститут прикладної оптики, інститут проблем матеріалознавства НАНУ.
В цілому, освітньо-професійну програму я оцінюю позитивно. Але, особисто мене не цікавить предмет «правові основи інформаційної безпеки» з циклу гуманітарної підготовки. Мене більше цікавить виокремлений курс з квантової теорії поля. Тому, сподіваюсь на те, що в майбутньому буде можливість замінити один вищезгаданий предмет на інший.
Також, не можу не згадати той факт, що кафедрою постійно стимулюється бажання активних студентів займатися наукою, працювати у наукових проектах, які розробляються кафедрою. Надається можливість та всебічна підтримка студентам на стажування у вищезгаданих інститутах НАНУ та участь у міжнародних конференціях.