Новини

Пішов з життя Олександр Петрович Кобушкін

Пішов з життя Олександр Петрович Кобушкін

З величезною скорботою повідомляємо, що у вечері 18-го жовтня 2020 року, на 76-му році життя, перестало битися серце видатного вченого, доктора фізико-математичних наук, професора кафедр прикладної фізики (1997-2011) та фізики енергетичних систем (з 2011-го року), провідного наукового співробітника Інституту теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова, професора Олександра Кобушкіна.

Життя професора Кобушкіна представляє рідкісний, на жаль, зараз приклад прямого шляху в науці.

Олександр Кобушкін народився в родині фізика-теоретика, фахівця з загальної теорії відносності, завідувача кафедри фізики УСХА (раніше зав. кафедри фізики КПІ та ін.), П. К. Кобушкіна. Ще навчаючись в школі Олександр Кобушкін брав активну участь в роботі гуртка фізики при Київському університеті ім. Т.Шевченка.

Після навчання на фізичному факультеті цього університету за спеціалізацією фізика елементарних частинок, захистив диплом і кандидатську дисертацію під керівництвом член-кореспондента АН УРСР Віталія Шелеста в Інституті теоретичної фізики АН УРСР.

Належачи до наукової школи академіка М. М. Боголюбова, Олександр Кобушкін виявився одним з небагатьох в СРСР, кому пощастило з 60-х років минулого століття займатися і розвивати теорію кварків, а згодом і теорію сильної взаємодії – квантову хромодинаміку. 

Цій тематиці він залишився вірним протягом всього свого життя, підготувавши близько десятка кандидатів і докторів наук і, можна сказати, створивши свою школу.

Однак наукові інтереси професора Кобушкін не обмежувалися тільки кварками. Великий внесок був їм внесений в теорію солітонів, теорію квантової механіки на рімановому многовиді, врахування двох фотонних внесків в квантовій електродинаміці та інше, що було оцінено світовою науковою спільнотою і відбилося, зокрема, в більш ніж 800 цитувань за міжнародною наукометричною базою Scopus і біля 2000 цитувань за базою Google Scholar.

Є автором підручників та навчальних посібників: «Атомна фізика», «Квантова механіка», «Збірник задач з квантової механіки» (у співавторстві).

Олександр Петрович Кобушкін – першокласний вчений, інтелігентна, прекрасна людина… Це важка втрата для колективу кафедри … для всього ФізТеху…для всього КПІ . Він назавжди залишиться в наших серцях.

stasbeh жовтня 21 2020 231 0 коментар 0 з 0 оцінка Друк

0 коментар

Коментувати

Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
  • Коментарі відсутні


Доступ до оцінювання мають лише зареєстровані користувачі. Будь ласка, Вхід to vote.
Чудово! (0)0 %
Добре (0)0 %
Нормально (0)0 %
Задовільно (0)0 %
Погано (0)0 %