Екскурсія до КП "Арсенал"

22.10.2021 відбулась екскурсія на КП "Арсенал". Студенти четвертого і третього курсу, і викладачі кафедри прикладної фізики з великою цікавістю ознайомились з розробками підприємства на постійно діючій виставці та відвідали ряд лабораторій, в яких їм продемонстрували високотехнологічне наукове обладнання, зокрема, власні новітні розробки світового рівня.

Велику цікавість студенти виявили до приладів космічного призначення: мультиспектрометри для дистанційного зондування Землі, зоряні датчики, які встановлювались на ряді супутників: Січ, EgyptSat. Були продемонстровані прилади для систем орієнтації і навігації: гіроскопи, акселерометри та ін., які є унікальними в галузі. У екскурсантів була унікальна можливість "побачити зсередини" як кільцьові лазерні гіроскопи на різних етапах їх виготовлення, так і головки самонаведення.

Відвідали відділи традиційної інтерферометрії, кутових вимірювань та ін.

Надзвичайний інтерес викликали розробки відділу інтерферометрії в білому світлі, де студентам продемонстрували процеси оцінки форми (нанометрової точності) і якості обробки поверхонь з точністю до кількох ангстрем.

Стандарт з періодичною структурою.