опубліковано березень 14 2015 в Дипломні роботи та 0 коментарів

Зменшення запального болю в результаті нокдауну гену протеїнкінази альфа в нейронах спинного мозку

Дипломна робота на тему: Зменшення запального болю в результаті нокдауну гену протеїнкінази альфа в нейронах спинного мозку

виконав: студент 4-го курсу групи ФФ01 Шуригін Олександр Олександрович

керівник: професор, д.б.н., Білан П.В.

рецензент: професор, д.б.н., Веселовський М.С.

 

Реферат

Загально прийнято вважати, що централізація чутливості в спинного відростку спинного мозку сприяє індукції і підтриманню хронічного болю.

Активність залежить від обміну a-аміно-3-гідрокси-5-метил-4-ізоксазолпропіонової кислоти (AMPARs), яка є посередником швидкої збудливої передачі. Вона стала ключовим механізмом, що лежить за синаптичною пластичністю мозку і центральною сенсибілізацією (специфічна форма пластичності ) в задньому відростку спинного мозку. Цей залежний від активності обмін представляє регульовану  функціональну експресію рецептора субодиниць GluR1 - GluR4 , склад якоих визначає функціональні властивості AMPARs. Нещодавні знахідки показують, що змінений AMPAR обмін в нейронах спинного мозку причинно пов'язаний з підтриманням периферійного запального болю. Було показано, що повне CFA-індуковане запалення активує протеїнкіназу С альфа (PKCa ) дорсального рогу, яка потрібна для фосфорилювання GluR2 на S880 залишок. Це фосфорилирования порушує взаємодію між GluR2 і його синаптично пов’язаним білком (ABP / GRIP), а також сприяє GluR2 ендоцитозу від постсинаптичної мембрани з нейронів заднього рогу. В результаті GluR2 вмісні AMPARs зміняються на GluR2-бракуючі AMPARs і Са2+ проникність синаптичних AMPARs збільшується в нейронах спинного мозку.

Останні дослідження позасинаптичного обміну AMPAR в нейронів заднього рогу показали, що функціональна експресія з GluR2-бракуючих, GluR1-вмісних, Ca2+ проникних AMPARs збільшується в позасинаптичній плазматичній мембрані нейроніа субстанції Рональдо ( SG) під час підтримання CFA- індукованого запального болю. Незважаючи на значну роль, що позасинаптичні Cа2+ - проникні AMPARs грають в синаптичній пластичності і ноціцепції, молекулярні механізми, які лежать в основі позасинаптичного обміну AMPARs в період підтримання запального болю, іще не вивчені. Нещодавно було показано, що фосфорилювання GluR1 PKC сприяє залежному GluR1 вмісному мембранному проникненню в  нейрони гіпокампу для підтриманяя позасинаптичного скупчення GluR1-місних AMPARs для поповнення постсинаптичних ущільнень під час тривалого синаптичного збудження.

Ці результати показують , що активація PKCa, спричинена запалювальним процессом, може бути причетна до функціональної експресії позасинапичних Ca2+ - проникних AMPARs і може сприяти підтриманню запального болю. 

Ключові слова: ПОЗАСИНАПТИЧНІ РЕЦЕПТОРИ АМРА, PKCа, ЗАПАЛЬНІ БОЛІ, НЕЙРОНИ СУБСТАНЦІЇ РОЛАНДО. 
Додати коментар

Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Коментарі відсутні
Доступ до оцінювання мають лише зареєстровані користувачі. Будь ласка, перейдіть на сторінку Вхід або Реєстрація щоб поставити оцінку.
Чудово! ()0 %
Добре ()0 %
Нормально ()0 %
Задовільно ()0 %
Погано ()0 %